Národní program – video záznam facebook/czatletika >

 

Hlavní program – video záznam ČT SPORT >

Novinky / News

4. 2. 2021

DOMÁCÍ I ZAHRANIČNÍ HVĚZDY ZÁŘILY NA CIG

Již popáté v řadě se v ostravské atletické hale uskutečnil mezinárodní mítink Czech Indoor Gala. O nejkvalitnější výkony se postarali koulař Tomáš Staněk, čtvrtkař Pavel Maslák a slovinská tyčkařka Tina Šutejová.

Jednou z nejočekávanějších disciplín byla mužská čtvrtka a Pavel Maslák nenechal nikoho na pochybách, kdo je českou jedničkou této disciplíny, když suverénně vévodil prvnímu běhu v letošním nejlepším evropském výkonu 46.22 a dokázal, že může na HME v Toruni opět bojovat o nejvyšší příčky. V průběžných světových tabulkách je sedmý. Druhý Ricardo dos Santos zaběhl nový halový portugalský rekord 46.64 a jen o jedinou setinu později se do cíle předkláněl Vít Müller. Časem 46.65 ztratil na svůj halový osobák pouhé dvě setiny. Vítězem druhého běhu se stal v kariérním maximu 46.80 Francouz Abdalla Muhammad Kouta, který se těsně před cílem dostal před Michala Desenského (46.99). Třetí byl také v novém osobáku 47.53 mladý Daniel Lehar.

Také čtvrtka žen měla na programu dva běhy. V tom prvním byla nejrychlejší belgická favoritka Mbongo Cynthia Bolingo. Stříbrná žena posledního halového evropského šampionátu vyhrála v čase 52.89 a stala se celkovou vítězkou disciplíny. V cíli jí následovaly Řekyně Iríni Vasilíouová za 52.96 a Tereza Petržilková v čase 53.67. Druhý běh opanovala výkonem 54.07 druhá česká reprezentantka Martina Hofmanová. Koulař Tomáš Staněk se po třech letech radoval z vítězství na Czech Indoor Gala. Český rekordman měl tři měřené pokusy a zvítězil hned díky tomu prvnímu, kdy jeho náčiní dopadlo na 20.94. V druhé sérii zapsal 20.52 a v té závěrečné pak vrhl 20.58. Stříbrnou pozici obsadil Egypťan Mostafa Hassan za 20.67. Dvacetimetrovou metu pak překonal ještě o pět centimetrů třetí Polák Jakub Szyszkowski (20.05).

Jasným vládcem soutěže dálkařů byl Radek Juška. Svěřenec Josefa Karase by zvítězil každým ze svých tří měřených pokusů, když se zlepšoval po centimetrech. V druhé sérii dolétl na 781, v páté přidal na 789 a v závěrečné zakončil skokem na 790 centimetrů. S novým sezónním maximem momentálně figuruje český rekordman na děleném šestém místě letošních evropských tabulek. Souboj o další příčky byl hodně vyrovnaný. Navrch v něm měl Brit Reynold Banigo, který skočil 759 centimetrů. O centimetr méně zvládli třetí Chorvat Marko Čeko i čtvrtý Polák Mateusz Rozanski.

Slovinská tyčkařka Tina Šutejová přijela do Ostravy jako obhájkyně loňského vítězství a také jako spoludržitelka rekordu mítinku 462 centimetrů. O ten se dělila s Venezuelankou Robeylis Peinadovou a Jiřinou Ptáčníkovou. Primát z loňského ročníku s přehledem zopakovala. Navíc hned dvakrát vylepšila rekord mítinku. Nejprve úspěšným skokem na 463 centimetrech a následně zdárně zdolala i 470, čímž se dostala na třetí příčku letošních světových tabulek. Druhou příčku brala při svém letošním prvním startu Romana Maláčová, která vylepšila hodnotu nejlepšího českého výkonu této sezóny na 443 centimetrů. Amálie Švábíková dělila třetí místo s čerstvou izraelskou halovou rekordmankou Naama Bernsteinovou. Obě závodnice zdolaly 435 centimetrů. Pro Švábíkovou to znamená splnění nominačního požadavku pro start na halovém mistrovství Evropy.

Velmi vyrovnaný průběh měla mužská patnáctka, a to se vyplatilo i našim reprezentantům. Jak Filipu Sasínkovi, tak i Janu Frišovi se totiž podařilo vyhovět nominačním kritériím pro HME v Toruni. Navíc si oba zaběhli i svá kariérní maxima. Sasínek doběhl jako třetí v čase 3:39.75 a upevnil si čtvrté místo v národních historických tabulkách. Friš byl časem 3:40.38 pátý nejen v tomto závodě, ale stejná pozice mu patří i v české halové historii na této distanci. Nejvíce sil měl v závěrečných metrech maďarský leader letošních světových statistik István Szögi, jemuž časomíra v cíli ukázala 3:39.28. Druhý Charel Grethen vylepšil lucemburský národní rekord na 3:39.75.

V závodě na 800 metrů potvrdili naši půlkaři, že se nacházejí ve skvělé formě, když nestačili pouze na vítězného Brita Jamieho Webba. Stříbrný z HME v Glasgow se posunul svým vítězným časem 1:46.45 na třetí místo letošních evropských tabulek. Druhý Filip Šnejdr si zaběhl nový osobní rekord 1:46.63, kterým se vrátil na čtvrtou pozici našich historických národních statistikách. Také třetí Lukáš Hodboď se mohl těšit z dalšího posunutí kariérního maxima na 1:46.93.

Sprint na 60 metrů měl stejného vítěze jako v loňském roce. Svůj primát z ročníku 2020 obhájil Brit Oliver Bromby, který prolétl rovinku za 6.65. Oproti minulému vydání Czech Indoor Gala si polepšil druhým místem Jan Veleba za 6.67. Stejného času dosáhl též Polák Dominik Kopec. Na šedesátce žen se jako první do cíle předklonila ve svém sezónním výkonu 7.28 Nizozemka Jamile Samuelová. Na pomyslné stupně vítězů ji doprovodily Bulharka Inna Efrimovová (7.33) a Polka Klaudia Adameková (7.38). Čtvrtá byla nejlepší z Češek Marcela Pírková za 7.44.

Diana Mezuliáníková již dokázala o uplynulém víkendu vyhovět nominačním požadavkům pro start na HME na osmistovce a o totéž se chtěla v Ostravě pokusit také v běhu na 1500 metrů a potřebného výkonu dosáhla, když skončila třetí v letošním nejlepším českém čase 4:16.32. Nad její síly byly Maďarka Viktória Wagner-Gyürkesová (4:16.14) a vítězná Švédka Meraf Bahtaová. Zkušená medailistka z velkých halových šampionátů vyhrála v čase 4:15.88. Výškařskému sektoru kraloval bulharský reprezentant Tihomir Ivanov. Finalista olympijských her v Riu de Janeiru se jako jediný úspěšně přenesl přes laťku o hodnotě 221 centimetr, čímž si zajistil triumf. V kvalitní mezinárodní konkurenci se prosadil teprve dvacetiletý Jan Šfefela, který si skočil nový osobní rekord 217 a vyhoupl se do čela letošních národních tabulek. Stejný výkon, ale horší zápis měl třetí Maďar Péter Bakosi. Marek Bahník se tentokrát musel spokojit s šestým místem za 213 centimetrů. Nad překážkami předvedla nejhodnostnější výkon Polka Pia Skrzyszkowská, která si dosprintovala pro nový osobní rekord 8.02. Za ní finišovaly Rumunka Anamaria Nesteruicová (8.15) a Irka Sarah Kate Lavinová (8.18). Těsný český souboj o sedmé místo vyzněl lépe pro Markétu Štolovou (8.21) před Helenou Jiranovou (8.22, v rozběhu 8.21).

NÁRODNÍ PROGRAM

Hned úvodní disciplínou předprogramu byla šedesátka překážek. Na té mužské byl dle očekávání jasně nejrychlejší Petr Svoboda, jenž si časem 7.71 o čtyři setiny vylepšil své sezónní maximum ze sobotní Halové atletické ligy ve Stromovce. Mezi ženami zvítězila Kateřina Dvořáková za 8.44.

Jeden rekord mítinku padl již v národním programu a postaral se o něj na dvoustovce Jiří Polák, jenž prolétl jeden okruh v dalším vylepšení halového osobáku 21.02 a dosavadní rekordní zápis Víta Müllera srazil o celých 37 setin. Spokojen mohl být také druhý Jiří Kubeš, který se časem 21.12 zařadil na sedmé místo českých historických tabulek.

Brněnský půlkař Tomáš Vystrk již áčkový limit pro halové mistrovství Evropy o uplynulém víkendu splnil. V pořadí domácích borců je však až čtvrtý a v Toruni mohou startovat pouze tři závodníci z jedné země. V Ostravě se tak pokoušel o posun výše. To se mu bohužel nakonec nepodařilo. Přesto se prezentoval velmi dobrým časem 1:48.82. Druhý Jiří Pavel Češka zaostal časem 1:51.82 jen sedm setin za dorosteneckým národním rekordem Martina Hrstky z roku 2006. Na stejné distanci žen potvrdila papírové předpoklady v čase 2:06.99 Vendula Hluchá.

Premiéru na halové čtvrtce si odbyla Nikoleta Jíchová. Její start byl zajímavý také směrem k potencionální účasti naší štafety na HME v Toruni, kdy musí naše nejlepší čtyři závodnice složit ze svých časů co nejlepší průměr. Jíchová závod ovládla stylem start-cíl v solidním čase 54.72. Spolu s ní se k halovému osobáku 55.52 vytáhla Věra Holubářová. Mužský národní závod vyhrál Martin Růžička za 48.38.

K výraznému posunutí rekordu haly došlo v trojskoku mužů, kde jasně zvítězil Polák Adrian Swiderski, jenž doskákal na 16.67. Spokojen mohl být i druhý Ondřej Vodák, jelikož zapsal nový absolutní osobní rekord 16.29. Mimo to se dostal také na dělenou desátou příčku národních historických statistik v hale.

Rozhovory s atlety najdete na: youtube kanálu >


2. 2. 2021

Už za necelých čtyřiadvacet hodin odstartuje další ročník mezinárodního mítinku World Indoor Tour Silver Czech Indoor Gala. Při této příležitosti se uskutečnilo online setkání závodníků s novináři, kterého se zúčastnili koulař Tomáš Staněk a čtvrtkař Pavel Maslák.

Jednou z ozdob Czech Indoor Gala by měla být již tradičně mužská koule, kde by neměl chybět ani český rekordman Tomáš Staněk, jenž by rád navázal na svůj triumf z roku 2018. Trojnásobný medailista z mezinárodních halových vrcholů si odbyl svou letošní závodní premiéru 23. ledna při první Halové atletické lize ve Stromovce, kde poslal své náčiní do vzdálenosti 21.48, což je výkon, kterým momentálně figuruje na druhém místě letošních světových tabulek za americkým světovým rekordmanem Ryanem Crouserem. „Závod ve Stromovce mi ukázal, že mám na velké výkony. Pokusy nebyly zdaleka ideální, a přesto jsem předvedl solidní metry,“ uvedl. Věří ale, že jeho forma bude stoupat směrem k halovému mistrovství Evropy v Toruni. „Příprava se povedla. Natrénováno mám a podařilo se mi také vyřešit problémy se skokanským kolenem, které mě hodně limitovalo. Udělal jsem si několik tréninkových osobáků a cítím se dobře.“

Směrem k Czech Indoor Gala tak vzhlíží s optimismem. „Možná nebude tak silná konkurence jako v minulých letech, ale v této situaci jsem rád za každý závod. Doufal jsem, že se tento mítink bude konat i letos. Atletika je v Ostravě hodně vysoko a pořadatelé udělali vše pro to, aby se zde závodilo. Těším se, až poměřím síly se zahraničními soupeři. V létě jsem si moc nezazávodil, takže bych nejen sobě udělal radost nějakým pěkným výkonem. Po závodech ve Stromovce jsme s trenérem ještě poladili nějaké technické detaily, tak by to mohlo letět daleko,“ věří.

Staněk však nebude v závodě jediným koulařem s osobním rekordem přes 22 metrů. Tím se může pyšnit také lucemburský rekordman Bob Bertemes. Daleko přes 21 metrů pak umí držitel egyptského historického maxima Mostafa Hassan. Dalšími kvalitními borci jsou pak například Jamajčan Ashinia Miller nebo Polák Jakub Szyszkowski.

Čtvrtka mužů se neobejde bez trojnásobného halového mistra světa i Evropy Pavla Masláka. Ten si zaběhl svou letošní první čtvrtku pátečním mítinku v Karlsruhe, kde skončil celkově třetí v čase 46.99. Po závodě však cítil velké rezervy a v Ostravě věří v lepší výkon. „Moc se na závod těším. Mrzí mě, že bude bez diváků, ale to už jsem si vyzkoušel v Karlsruhe. Tam se mi to příliš nepovedlo. Pokud to v Ostravě tak nepokazím, mohu předvést slušný výkon. Mám rozhodně na mnohem kvalitnější čas,“ nechal se slyšet.

Do závodu však nebude vstupovat jako leader národních tabulek. V sobotu byl totiž v pražské Stromovce časem 46.70 rychlejší Vít Müller a Máslák by mu rád „porážku“ na dálku oplatil v přímém souboji. „Stále mám na to být českou jedničkou, ale jsem rád, že Víťa běžel tak rychle. Žene mě to dopředu,“ uznává, že je rád i za silnou domácí konkurenci. Kromě Müllera splnili ve Stromovce nominační kritéria pro Toruň také Michal Desenský a Patrik Šorm. Individuálně však mohou na HME startovat pouze tři čtvrtkaři. „Je to fajn i směrem ke štafetě. Kluci běhají rychle a je šance se do Toruně dostat a třeba tam i zabojovat o medaili,“ dodává Maslák. Pro štafetové závody zbývají v mužské kategorii ještě dvě volná místa a naši reprezentanti by si rádi jedno z nich zajistili. Rozhodovat bude průměr časů čtyř nejlepších z každé členské federace. Rozhodovat tak může každá setina.

K rychlým časům se pokusí české čtvrtkaře vytáhnout také zahraniční soupeři, ať je to například člen úspěšných polských štafet Karol Zalewski nebo portugalský rekordman a finalista ME 2018 Ricardo dos Santos. Do české nominace se pokusí promluvit také mladá naděje Daniel Lehar.


28. 1. 2021

Už jen necelý týden zbývá do dalšího ročníku mezinárodního mítinku World Athletics Indoor Tour Czech Indoor Gala 2021. Ten se uskuteční ve středu 3. února a organizátoři odhalili jména dalších hvězd, které se v ostravské atletické hale představí.

Nejen z českého pohledu budou zajímavé závody na 400 metrů. V tom mužském se představí trojnásobný halový mistr světa i Evropy Pavel Maslák, kterého doplní i další členové naší reprezentační štafety Michal Desenský, Vít Müller a Patrik Šorm. Ze zahraničních závodníků by měli být našim čtvrtkařům největšími soupeři zejména portugalský národní rekordman a sedmý z mistrovství Evropy v Berlíně 2018 Ricardo dos Santos a zkušený Polák Karol Zalewski, který stojí za řadou štafetových úspěchů své reprezentace.

Na ženské čtvrtce bude obhajovat loňské prvenství stříbrná z mistrovství Evropy do 22 let 2019 Lada Vondrová, která opanovala minulý ročník Czech Indoor Gala časem 52.25. V jejích silách je jistě i útok na rekord mítinku, který drží od roku 2017 výkonem 51.96 Zuzana Hejnová. „Do Ostravy se moc těším, protože v této době je každý závod se silnou zahraniční konkurencí super. Letošní první starty při Halové lize ve Stromovce mi napověděly, že se příprava povedla a mám šanci běhat kvalitní časy. V sobotu poběžím svou letošní první čtvrtku, abych byla už na Czech Indoor Gala rozzávoděná,“ vzkázala Vondrová. Cestu za obhajobou se jí pokusí znepříjemnit stříbrná z HME v Glasgow 2019 Belgičanka Cynthia Bolingo Mbongová, která se může pyšnit halovým národním rekordem své země 51.62, kterého dosáhla právě při svém stříbrném závodě na halovém evropském šampionátu. Na startu bude také zkušená Polka Patrycja Wyciszkiewiczová, která je stabilní členkou úspěšných štafet našich severních sousedů, se kterými získala již čtyři cenné kovy na nejrůznějších mezinárodních vrcholech.

Naši půlkaři se nacházejí ve slibné formě, a tu by rádi potvrdili i na Czech Indoor Gala. Bronzový z univerziády 2019 Lukáš Hodboď a čtvrtý z téhož závodu Filip Šnejdr budou však mít zdatné zahraniční rivaly ve stříbrném medailistovi z HME 2019 Britu Jamie Webbovi či úřadujícím evropském šampionovi kategorie do 22 let Mateuszi Borkowském z Polska.

V tyči žen nás budou reprezentovat stříbrná z ME do 22 let v Gävle Amálie Švábíková a osmá z HMS 2016 Romana Maláčová. Na svůj loňský primát se pokusí navázat slovinská rekordmanka Tina Šutejová, která před rokem vyrovnala výkonem 462 centimetrů rekord mítinku. Mezi favoritky musíme počítat také sedmou ženu posledního světového šampionátu v Dauhá a vítězku univerziády z roku 2017 Irynu Zhukovou z Běloruska.

Dálkařský český rekordman Radek Juška se utká s chorvatským šampionem Markem Čekem, jenž se také může pyšnit osobním rekordem přes osm metrů nebo rekordmanem mítinku v Nehvizdech Ukrajincem Jaroslavem Isačenkem. „V Ostravě je super sektor, na kterém se dá skákat daleko, takže se tam jako vždy těším. Letos to bude trošku zvláštní závod, když budou chybět diváci, kteří mu dodávají atmosféru. Můj letošní první start nedopadl podle mých představ, jelikož jsem dělal na rozběhu začátečnické chyby, což mě stálo pár centimetrů, tak doufám, že v Ostravě to bude mnohem lepší a konečně se trošku proletím,“ věří Juška.

Výškaře Marka Bahníka doplní například finalista olympiády v Riu Bulhar Tihomir Ivanov nebo bronzový medailista z ME do 22 let 2019 Polák Norbert Kobielski.

Letošní Czech Indoor Gala se bude muset obejít bez diváků. Lze jej však sledovat od 17 hodin v přímém přenosu na ČT sport, a ještě předtím prostřednictvím streamu na facebooku Česká atletika.


25. 1. 2021

Ani v letošním roce nepřijdou fanoušci atletiky o nejkvalitnější mezinárodní halový mítink na našem území Czech Indoor Gala, který se tentokrát uskuteční ve středu 3. února za účasti řady českých i zahraničních hvězd.

Mezinárodní mítink Czech Indoor Gala je již stálicí v nejen domácím atletickém kalendáři. Letos se uskuteční ve středu 3. února v ostravské atletické hale již popáté, tentokrát jako součást seriálu World Athletics Indoor Tour kategorie Silver a opět se můžeme těšit na hvězdy domácí i světové atletiky mezi kterými nechybí světoví i evropští šampioni v hale i pod otevřeným nebem. Pro naše reprezentanty se jedná o ideální příležitost k plnění nominačních kritérii pro start na halovém mistrovství Evropy v polské Toruni. Dopomoci by jim k tomu měla kvalitní zahraniční konkurence.

Skutečnou ozdobou letošního Czech Indoor Gala by měla být soutěž koulařů, kde se pokusí na své vítězství z roku 2018 navázat český rekordman Tomáš Staněk. „Na Czech Indoor Gala se moc těším. Mám za sebou první závod, kde jsem si vyzkoušel rychlejší kruh, který jsem si ve Stromovce jinak vyzkoušet nemohl. V Ostravě by se měla sejít zajímavá konkurence, tak doufám, že mě soupeři vyhecují k ještě lepšímu výkonu," vzkazuje trojnásobný medailista z posledních halových vrcholů. Nejvyšší ambice ovšem bude mít jistě i polský mistr Evropy v hale i pod otevřeným nebem Michal Haratyk, jenž je výkonem 22.32 držitelem národního rekordu své země pod otevřeným nebem. V sektoru by měla být také skutečná legenda této disciplíny, kterou je dvojnásobný mistr světa a trojnásobný evropský šampion Němec David Storl. Italskou koulařskou školu zastoupí halový národní rekordman Leonardo Fabbri, jemuž k překonání dvaadvacetimetrové hranice chybí už jen jediný centimetr. Naopak za tuto metu se již dostal lucemburský rekordman Bob Bertemes, na kterého se můžeme také těšit. Silnou sestavu silných mužů doplňují například ještě egyptský rekordman a bronzový z All African Games Mostafa Hassan nebo další kvalitní Polák Jakub Szyszkowski, někdejší mistr Evropy kategorie do 22 let.

Parádní časy se dají očekávat na sprinterské rovince. V závodě na 60 metrů mužů dojde na další z tradičních soubojů mezi spoludržiteli českého rekordu na stovce Zdeňkem Stromšíkem a Janem Velebou s úřadujícím halovým evropským šampionem a slovenským rekordmanem Jánem Volkem. Loňský primát se pokusí obhájit Brit Oliver Bromby. „Do Ostravy se moc těším, jelikož je to největší český halový mítink a já se tam vždy snažím představit v tom nejlepším světle. Prvním závodem jsem potvrdil, že mám formu a rád bych ji tam ukázal a předvedl kvalitní souboj se Stromšíkem a Volkem. Brombymu bych rád vrátil porážku z loňského roku," uvedl čerstvý limitář pro HME Jan Veleba. Na stejné distanci žen je obhájkyní prvenství z minulého ročníku Klára Seidlová, která navíc své vítězství v sezóně 2020 ozdobila vyrovnaným národním rekordem 7.23. Nebude to však mít jednoduché. Do bloků proti ní zaklekne halová evropská šampionka a polská rekordmanka s výkonem 7.07 Ewa Swobodová. Mezi kandidátky na vítězství musíme řadit také bronzovou ženu z dvoustovky na ME 2018 v Berlíně a trojnásobnou medailistku z evropských šampionátu ve štafetě na 4 x 100 metrů Jamile Samuelovou z Nizozemska.

Nejdelší běžeckou tratí programu bude patnáctistovka. V té mužské budou největšími českými želízky v ohni stříbrný z HME v Bělehradě Filip Sasínek a držitel kovu stejné hodnoty z univerziády v Neapoli Jan Friš. Ze zahraničních běžců lze vyzdvihnout zejména Španěla Kevina Lopéze, jenž si na halových evropských šampionátech v letech 2011 a 2013 doběhl pro stříbrné medaile v závodech na 800 metrů. Běžecké mládí zastupuje stříbrný z ME do 22 let v Gävle Nizozemec Robin Van Riel. V domácí hale se opět pokusí zazářit pátá žena mistrovství Evropy v Berlíně Simona Vrzalová, která právě na tomto mítinku vylepšila před dvěma lety halový národní rekord na patnáctistovce. Rychlého závodu se pokusí využít také další účastnice berlínského evropského finále Diana Mezuliáníková. Z Polska přijede potrápit naše mílařky halová vícemistryně světa i Evropy a zlatá medailistka z evropského šampionátu pod otevřeným nebem Angelika Cichocka. Další mistryní Evropy na startu by pak měla být Švédka Meraf Bahtaová.

Letošní Czech Indoor Gala se bude muset vzhledem k současné situaci obejít bez diváků. Fanoušci královny sportu však nezůstanou o tuto atletickou podívanou ochuzeni. Od 17 hodin se chystá přímý přenos na stanici ČT sport, a ještě předtím bude možné mítink sledovat prostřednictvím streamu na facebookovém profilu Česká atletika.


22. 1. 2021

Dnes byla schválena Ministerstvem zdravotnictví výjimka ze zákazu konání hromadných akcí. Czech Indoor Gala 2021 se může uskutečnit v plánovaném termínu ve středu 3. 2. 2021 za dodržení předepsaných opatření. Diváci sice nemohou fandit přímo v hledišti ostravské haly, ale mohou sledovat hlavní program od 17:00 hod. v přímém přenosu České televize. Odpolední národní program mohou fanonušci sledovat od 15:30 hod. v živém streamu na Facebooku Česká atletika.


15. 1. 2021

Organizátor Czech Indoor Gala podal prostřednictvím Národní sportovní agentury žádost o výjimku k uspořádání akce. V případě, že bude výjimka úspěšné schválena, jsme připraveni zorganizovat letošní ročník Czech Indoor Gala, na kterém se vám představí domácí i zahraniční atletické hvězdy. Souboje atletů budou moci fanoušci ledovat v přímém přenosu prostřednictvím ČT Sport od 17:00 hod.


23. 11. 2020

Do ostravské atletické haly se opět vrací špičková světová atletika prostřednictvím prestižního mezinárodního mítinku Czech Indoor Gala 2021. Tento mezinárodní mítink byl v rámci Světové atletiky zařazen do kategorie World Indoor Silver, což je z pohledu světových mítinků druhá nejvyšší kategorie.

Ve městě královně sportu zaslíbeném se 3. února opět představí ty největší domácí i zahraniční atletické hvězdy. Hlavní program začíná v 16:45 hodin. Čeká nás dvouhodinová atletická show plná napínavých atletických soubojů, kterou můžete sledovat v přímém přenosu na ČT Sport. Tváří nadcházejícího ročníku mítinku je skvělá česká reprezentantka na 400 m, Lada Vondrová.


Časový pořad


Národní program

Časový pořad a propozice národního programu Czech Indoor Gala 2021 naleznete zde >

 

Hlavní program

15:40 60 m př. R Ž
16:00 60 m R Ž
16:15 60 m R M
16:25 skok vysoký M
16:47 Slavnostní zahájení
16:58 skok o tyči Ž
17:00 400 m Ž
17:15 800 m M
17:25 400 m M
17:40 skok daleký M
17:45 60 m př. Ž
17:55 vrh koulí M
18:00 4x 400 m Mix
18:15 60 m Ž
18:25 1 500 m Ž
18:37 60 m M
18:47 1 500 m M
18:55 Slavnostní vyhlášení


* pořadatel si vyhrazuje právo na úpravu časového programu

verze 22. 1. 2021 11:00

 

Timetable


Main Program

15:40 60 m Hurd. R W
16:00 60 m R W
16:15 60 m R M
16:25 High Jump M
16:47 Opening Ceremony
16:58 Pole Vault W
17:00 400 m W
17:15 800 m M
17:25 400 m M
17:40 Long Jump M
17:45 60 m Hurd. W
17:55 Shot Put M
18:00 4x 400 m Mix
18:15 60 m W
18:25 1 500 m W
18:37 60 m M
18:47 1 500 m M
18:55 Closing Ceremony


* The organizer reserves the right to modify the time schedule

v. 22 Jan. 2021 11:00

 


Výsledky 2021 / Results 2021


Online výsledky na webu atletika.cz naleznete zde >

Online results on the website atletika.cz here >

 

 

Statistické okénko mítinku Czech Indoor Gala 2021


Na startu byli reprezentanti 25 zemí

Byly překonány 2 rekordy mítinku (200 m muži, tyč ženy) + 4x400 mix junioři

Byly překonány 2 rekordy haly (trojskok muži, tyč ženy)

Bylo vytvořeno 9 nejlepších výkonů sezóny v ČR

Padly 3 národní rekordy (ISR tyč ženy, POR 400 m muži, LUX 1500 m muži)

4x nový limit na HME do Toruně (Švábíková B tyč, Lehar B 400 m, Sasínek A 1500 m, Friš A 1500 m)

 


Rekordy mítinku / Meeting Records


Muži / MEN

60 m6.49Kim CollinsSKNPraha2014
200 m21.39Vít MüllerCZEOstrava2019
300 m31.97Bralon TaplinGRNOstrava2017
400 m46.11Edino SteeleJAMPraha2014
500 m1:00.36Pavel MaslákCZEPraha2014
800 m1:46.38Collins KiprutoKENOstrava2020
1500 m3:38.94Elzan BibićSRBOstrava2020
3000 m7:44.58Mohammed Ayoub TioualiBRNOstrava2018
60 m H7.51Dayron RoblesCUBPraha2014
skok vysoký
High Jump
2.42Ivan UkhovRUSPraha2014
skok o tyči
Pole Vault
6.03Renaud LavillenieFRAJablonec n. N.2016
skok daleký
Long Jump
8.04Miltiadis TentoglouGREOstrava2020
trojskok
Triple Jump
17.32Pedro Pablo PichardoCUBPraha2014
vrh koulí
Shot Put
21.88Konrad BukowieckiPLOstrava2020


Ženy / WOMEN

60 m7.10Michelle-Lee AhyeTTOJablonec n. N.2016
200 m23.83Adéla NovotnáCZEOstrava2020
300 m37.04Denisa RosolováCZEPraha2014
400 m51.96Zuzana HejnováCZEOstrava2017
800 m2:01.67Jennifer MeadowsGBRPraha2014
1500 m4:05.08Lemlem HailuETHOstrava2020
3000 m8:38.81Helen ObiriKENOstrava2018
60 m H7.89Tiffany PorterGBRJablonec n N.2016
skok vysoký
High Jump
2.00Blanka VlašićCROPraha2014
skok o tyči
Pole Vault
4.62Jiřina PtáčníkováCZEPraha2014
4.62Tina ŠutejSLOOstrava2020
4.62Robeylis PeinadoVENOstrava2020
skok daleký
Long Jump
6.35Anasztázia NguyenHUNOstrava2019
vrh koulí
Shot Put
16.66Markéta ČervenkováCZEJablonec n. N.2016
4 x 400 m3:35.86National TeamCZEOstrava2019
4 x 400 MIX3:34.56Zlínský kraj - juniorsCZEOstrava2020



Partneři / Partners


Generální partner Českého atletického svazu




Projekt vznikl za podpory

Kontakty / Contacts


Pořadatel /
Organizer

 

ČESKÝ ATLETICKÝ SVAZ /
CZECH ATHLETIC FEDERATION

Na Pískách 2583/8

160 00 Praha 6 - Dejvice

Czech Republic

Tel:.: +420 233 014 400

Fax: +420 233 014 450

Email: atletika@atletika.cz

Akreditace a média / Accreditation and Media

 

Karolína Farská

Vedoucí oddělení komunikace / Head of Communications

Tel.: +420 242 429 267

Direct: +420 233 014 410

Mobil: +420 606 659 366

E-mail: karolinap@atletika.cz